• Potyczki geograficzno-językowe

• Jeszcze wrzesień się nie skończył a już za nami pierwsze konkursy. Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczyciele geografii oraz języków zorganizowali dla klas piątych szóstych i siódmych potyczki z dziedziny znajomości kultury europejskiej po nazwą MY EUROPEJCZYCY – EUROPA IS THE BEST. Były pytania z geografii, muzyczne, dotyczące ciekawostek różnych krajów, rozpozanwanie flag, zadania językowe. Od wyboru do koloru. Zmagania były zacięte, trwały długo, ale wyłoniliśmy zwycięzców:

• I miejsce: klasa 7c
            • II miejsce: klasa 6b
            • III miejsce: klasa 7b

Gratulujemy

Piękną dekorację naszego konkursu zapewniły nam młodsze klasy, które wzięły udział  w konkursie plastycznym dot. najładniejszej budowli europejskiej.

• I miejsce: Illia Kovalenko z klasy 3a, oraz Lena Jaromin z klasy 4a;
            • II miejsce: Nadia Weintritt z klasy 3c, Julia Foltyńska Klimontko- klasa 4a;
            • III miejsce: Iwo Jasonek i Viktoriia Koval również z klasy 4a.
          • Jesień w świetlicy

• Choć za oknem aura bardziej przypomina lato, ostatnie dni upłynęły świetliczakom na przygotowaniach na przyjście jesieni. Podczas różnorodnych zajęć powstały ciekawe dekoracje z wykorzystaniem m.in. żołędzi, kasztanów, szyszek, masy solnej. Dzieci ugniatały masę plastyczną, wykrawały, wałkowały, a także lepiły z niej rozmaitości ćwicząc w ten sposób motorykę małą i wyobraźnię. Wyklejały ilustracje plastyczne grochem, fasolą, kawą i czarną soczewicą. Wykonane zostały ozdoby świetlicowe. Powstały ciekawe budowle z elementów drewnianych pomalowanych przez dzieci farbami. Świetliczaki- korzystając ze wspaniałej pogody – bardzo chętnie przebywały na placu zabaw i boisku aranżując rozmaitej treści gry i zabawy.

• Zabawy na sensorycznym placu zabaw

• Witamy wszystkie świetliczaki, a w szczególności  pierwszoklasistów. Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, uśmiechu, radości oraz miłych chwil spędzonych na zajęciach w świetlicy szkolnej.Aby dzieci miło i atrakcyjnie mogły spędzić czas w świetlicy i nie tylko – aby zabawa  na świeżym powietrzu była wielowymiarowa i zachęcała do eksperymentowania z nauką, inspirowała, angażowała wszystkie zmysły, rozwijała motorykę -  na podwórku szkolnym powstał naukowy, sensoryczny i muzyczny plac zabaw -  PARK EDUKACYJNY INTERAKCJE, w skład którego wchodzą:- film animowany,- panel muzyczny,- kalejdoskop,- kołyska Newtona,- litofon,- eko- memory,- pisanie lustrzane,- zegar słoneczny,- głuchy telefon.

Naukowe place zabaw to alternatywa dla tradycyjnych  przestrzeni dla dzieci. Pozwalają dzieciom poznać  prawa nauki na świeżym powietrzu, rozwijają nie tylko zmysły,  ale także wpływają na lepszą współpracę w grupie,  rozwój wyobraźni oraz zachęcają do nauki przez zabawę. Świetliczaki  – przy sprzyjającej  aurze -  z wielką radością i zaciekawieniem korzystają z nowych urządzeń rozwijając swoje zdolności i  kreatywność.Początek roku szkolnego to również czas integracji zespołu świetlicowego  – gier i zabaw towarzyskich.   Zarówno zabawy ruchowe (przechodzenie  przez tunel, zabawy z liną),  jak i zajęcia plastyczne i artystyczne cieszą się dużym zainteresowaniem (malowanie  farbami,  układanie koralików, wykonywanie biżuterii).