• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez klasy 6a, 5b i 1b w żartobliwy sposób przedstawiła zwykły dzień w szkole z punktu widzenia  nauczyciela.  Mnóstwo śpiewu, występy solowe i chóralne rozruszały publiczność, a pierwszaki rozczuliły wszystkich swoimi wierszykami. Były również tradycyjne życzenia, podziękowania i kwiaty. Wszystkim pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

• Ważenie plecaków

• W ramach Ogólnopolskiego Dnia Tornistra w klasach 1-3 zostały przeprowadzone pomiary wagi tornistrów. Z uczniami została przeprowadzona rozmowa na temat wpływu wagi plecaka na ich zdrowie. Zwrócono uwagę na właściwe nawyki ruchowe dziecka, w tym zachowanie symetrii ciała przy wykonywaniu czynności ruchowych
            i statycznych np. właściwą pozycję podczas lekcji. Uczniowie zostali zachęceni do tego, aby pozbyć się z plecaka wszystkich zbędnych przedmiotów: zabawek, gadżetów, podwójnych piórników, dodatkowych zestawów kredek itp. Ponadto zwrócono uwagę, aby przynosić do szkoły książki i zeszyty potrzebne w danym dniu tygodnia.

Beata Kapinos

• Dzień Głośnego Czytania

• Tegoroczna edycja Dnia Głośnego Czytania przebiegła pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Celem akcji z jednej strony było promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, z drugiej propagowanie zdrowego stylu życia szczególnie właściwego odżywianiaW klasach 1-3 zostały odczytane teksty opowiadań związanych z powyższą tematyką. Po krótkim omówieniu tekstów uczniowie wykonali prace plastyczne, rozwiązywali quizy i krzyżówki.

Beata Kapinos

• Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

• Szkolna Komisja Wyborcza ma zaszczyt ogłosić, że 7 października zostały zorganizowane wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Bezapelacyjnym zwycięzcą została Julia Janas z klasy 7c i to ona zostanie Przewodniczącą Rady SU i Waszym przedstawicielem.

Jako wiceprzewodniczące zostały wybrane:

Emilia Ertel z klasy 7a oraz Hasnaa Forsane z klasy 6a.

Rzecznikiem Praw Ucznia zostaje Lena Pestka z klasy 7a.

Wybory przebiegły spokojnie i bez zakłóceń.

• Czarnieckiego 22
            43-100 Tychy