• Jasełka w naszej szkole

• W piątek 22 grudnia w naszej szkole zaprezentowano jasełka. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę.

Przygotowano wspaniałe dekoracje, oprawę muzyczną i ciekawy scenariusz. Uczniowie od klas pierwszych do ósmej, a także dzieci z grupy przedszkolnej „Przyjaciele” profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem prezentowali swe zdolności. Zachwyt publiczności wzbudziły pięknie wykonane tańce, kolędy, pastorałki, a także profesjonalna gra aktorska.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z przedstawienia:

Jasełka 1     Jasełka 2    Jasełka 3     Jasełka 4     Jasełka 5     Jasełka 6     Jasełka 7     Jasełka 8

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

• Przygotowanie świątecznych dekoracji

• Miniony tydzień upłynął świetliczakom na przygotowaniu świątecznych dekoracji i ozdób. Dzieci wykonywały rozmaite prace plastyczne różnymi technikami (m. in. choinki z rolek po papierze toaletowym, łańcuchy na choinkę, szyszki). Zajmowały się też kodowaniem świątecznych obrazków.
            Bardzo chętnie brały udział w konkursie na najpiękniejszy pierniczek świąteczny - powstały śliczne rozmaitości. Z pomocą wychowawców dzieci wykonywały też różne dekoracje na szkolny kiermasz oraz przygotowały drobne upominki z okazji Świąt dla Dyrekcji i pracowników szkoły.

• "Indianie przy fortepianie, ośmiornica przy wiolonczeli"

• Czy na skrzypcach można grać za pomocą kartonu, albo użyć gąbki do wiolonczeli lub stworzyć orkiestrę grającą na tekturze? O tym mogli się przekonać uczniowie klas 4c, 6a, 6c oraz 7b na niezwykłym koncercie "Indianie przy fortepianie, ośmiornica przy wiolonczeli" w tyskiej Mediatece.

• Tradycje regionu śląskiego

• W ramach tygodnia Śląskiego dzieci z grupy ,,Przyjaciele" zapoznały się z tradycjami regionu śląskiego ,jego kulturą oraz dialektem. Poznały tańce ,,Grozik", ,,Koziorajka". Spotkały się z górnikami dzięki którym poznały na czym polega praca górnika.Spotkały się z kolegami

z zespołu ,,Bąble"- Leną i Piotrem, którzy przybliżyli nam jak wyglądają śląskie stroje ludowe, zaśpiewali dla nas gwarą oraz zatańczyli.Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i spotkanie.⛏️

• Mikołajki w świetlicy

• W ramach świętowania Mikołajek dzieci w świetlicy miały zapewnione wiele atrakcji:

- pisały list do św. Mikołaja, a sam święty również napisał list do dzieci oraz dostarczył słodycze tym, którzy o nim pamiętali,

- wykonywały głowy Mikołaja z papierowych talerzyków i waty,

- malowały Mikołaje różnymi technikami: na piance, na papierze, na drewnie.

Tego dnia wśród dzieci i nauczycieli dominował kolor czerwony, uczniowie przyszli w czapkach mikołajowych i innych świątecznych strojach, było nastrojowo i wesoło. Nie zabrakło też zabaw ruchowych na podwórku szkolnym, jak i w świetlicy. W ramach przygotowania do zbliżających się świąt dzieci wykonywały choinki z tektury, szyły je także z materiału, kolorowały na papierze. Powstały pierwsze łańcuchy na choinkę z papieru kolorowego, świąteczne lampiony składane z drewnianych elementów. Dzieci malowały drewniane obrazki, zawieszki oraz kartki świąteczne z życzeniami. Na tym na razie nie koniec, bo świetlica jest kreatywna i powstają dalsze świąteczne dekoracje.

• Mikołajkowe Dyktando z Nagrodami – Uczestnicz w Rodzinnej Zabawie Edukacyjnej!

• Zapraszamy Uczniów, Nauczycieli i Rodziców do udziału w Dyktandzie Mikołajkowym!

Wystarczy 6.12 o 19:00 rozwiązać w aplikacji ZDAY świąteczne dyktando. Mikołaj pamięta o wszystkich i do udziału zaprasza zarówno Uczniów, jak i Nauczycieli oraz Rodziców! Podobno worek z prezentami zawiera książki z autografem i atrakcyjne gadżety!

Zapraszamy do zapisów na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-mikolajkowe-2023

Udział jest bezpłatny! Do wygrania między innymi nowa książka Ludwika Sobolewskiego, byłego prezesa giełd w Warszawie i w Bukareszcie. "Po prostu to zrobić" to lektura, po którą chętnie sięgnie każdy z domowników. Opowiada o życiu w oparciu o podróże. Autor zabiera czytelników w tak skrajnie różne i ekscytujące miejsca jak wielka metropolia, pustynia czy las tropikalny. Książka Ludwika Sobolewskiego świetnie nadaje się na długie, zimowe wieczory

• Andrzejki w świetlicy

• Jak co roku w naszej świetlicy obchodziliśmy Andrzejki.Uczniowie zapoznali się z tradycjami andrzejkowymi, a później rozpoczęły się zabawy z przygotowanymi wróżbami (m. in. poznawanie przyszłego zawodu). Dużym zainteresowaniem cieszyły się losy z przepowiedniami na przyszłość. Wyklejaliśmy też klucze grochem, fasolą i kawą. Na podwórku szkolnym dzieci ulepiły pierwsze bałwany, ciesząc się piękną zimową aurą.