• Do ścisłego finału przechodzą

• Lotnisko, scena, szkoła, sale treningowe, domowe zacisze, ogródek, piękne okoliczności przyrody – trzeba przyznać że uczestnicy półfinałów mieli sporo inicjatywy i wyobraźni by zaprezentować swoje uzdolnienia. Przysłane filmiki przyprawiły jurorów o ból głowy. Bo jak tu ocenić i porównać talenty plastyczne z tanecznymi, czy wokalne z akrobatycznymi.

Ale do rzeczy. Do ścisłego finału przechodzą (kolejność alfabetyczna)

w grupie młodszej:

• Pola Achtelik- Stowarzyszenie Move Arte
            • Jerzy Benisz - Szkoła Podstawowa dla Chłopców KUŹNICA w Katowicach
            • Kinga Gąsiorowska - Szkoła podstawowa nr 8 w Tychach
            • Natalia Kasperczyk - Szkoła Podstawowa nr 14 w Tychach
            • Kaja Wawrzonkowska - STO/ MDK nr 1 w Tychach
            • Zofia Piąsta - Szkoła Podstawowa nr 24 w Tychach
            • Julia Tatoń - Szkoła Podstawowa nr 1 w Tychach
            • Piotr Zybała i Lena Bielas - Szkoła Podstawowa nr 5 Oddziałami Integracyjnymi w Tychach,

w grupie starszej:

• Natalia Chojnacka - Szkoła Podstawowa dla Dziewcząt PŁOMIEŃ w Katowicach
            • Rafał Derewecki - Szkoła Podstawowa dla Chłopców KUŹNICA w Katowicach
            • Jagoda Giedwiłło - Zespół Szkół Muzycznych w Tychach
            • Mateusz Gros - Szkoła Podstawowa dla Chłopców KUŹNICA w Katowicach
            • Alicja Jęczmyk - Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach
            • Jakub Kupczyk - Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 w Tychach
            • Amelia i Anastazja Martinson -Zespół Szkół Muzycznych w Tychach
            • Julia Mych - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tychach
            • Nina Okońska -Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 w Tychach
            • Szymon Olech Zespół -Szkół Muzycznych w Tychach
            • Maksymilian Ryło- Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach
            • Laura Siwek - Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach
            • Jakub Solik - Szkoła Podstawowa dla Chłopców KUŹNICA w Katowicach
            • Natalia Suliga - Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach
            • Maja Świątczak - Stowarzyszenie Move Arte

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, Dzień Pielęgniarek i Położonych

• W minionym tygodniu dzieci uczęszczające na świetlicę wykonywały laurki dla szkolnej Pani Bibliotekarki - Pani Danusi oraz dla Pani Pielęgniarki ze szkolnego gabinetu pielęgniarskiego - z okazji ich święta. Zostały także wykonane ozdobne kartki dla pielęgniarek i położnych pracujących w sąsiednim Szpitalu Miejskim w Tychach. Powstały także drewniane obrazki ilustrujące kwiatki, którymi obdarowane zostały świętujące Panie. Świetliczaki bardzo zaangażowały się w tę aktywność plastyczną. Najładniejsze prace zostały nagrodzone drobnymi słodkościami. Pani Bibliotekarce oraz Paniom Pielęgniarkom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!

• "Rozmaitości" w świetlicy

• Minione dni upłynęły świetliczakom na różnych aktywnościach, a to:

malowaniu farbami symboli narodowych i wiosennych kwiatów, wykonywaniu kwiatków z papieru kolorowego, zabawach z ciastoliną /ugniatanie, wałkowanie, lepienie rozmaitości, układaniu koralików wg wzoru lub wg własnej inwencji.

Z pomocą wychowawców chętne dzieci wykonały także pompony z wełny.

Nie zabrakło także aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.