• Dzień Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa

• 27.02.24 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa, którego celem było popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami.
            Nowe technologie pozwalają efektywnie uczyć się, komunikować, rozwijać pasje i kreatywnie spędzać wolny czas.
            NAO, robot humanoidalny przypomniał uczniom jak chronić się przed niebezpieczeństwem w sieci. Zaprosił uczniów do udziału i zabawy  w różnorodnych aktywnościach  przygotowanych na stanowiskach: Drukarka 3D, Ozoboty, Photony, długopisy 3D, Arduino (minikontroler), zestaw LEGO Education SPIKE Prime, interaktywna podłoga, cyfrowy aparat fotograficzny, maszyna do szycia, mikroskopy optyczne.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą  i znajomością z zakresu bezpieczeństwa w sieci, rozwiązując quizy.
            Na poziomie klas I-III wygrała klasa 2a
            Na poziomie klas IV -VI wygrała klasa 5a
            Na poziomie klas VII -VIII wygrała klasa 7a

• Cyberprzemoc

• Cyberprzemoc to przemoc z użyciem urządzeń elektronicznych, najczęściej telefonu bądź komputera. Według Instytut Statystycznego UNESCO jedna trzecia światowej młodzieży doświadcza przemocy lub nękania w różnej formie. Odkąd dzieci na całym świecie mają większy dostęp do cyfrowego środowiska, tym bardziej cyberprzemoc staję się powszechna w każdym zakątku globu. Jak sobie z nią radzić?

• Zasady ekranowe

• W lutym towarzyszą nam rozważania o nowych technologiach oraz bezpieczeństwie w sieci. 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, 27 lutego w naszej szkole obchodzimy Dzień Nowych Technologii i Cyberbiezpieczeństwa. W związku z tym przypominamy o zasadach ekranowych.

• Walentynki na świetlicy

• Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, które obchodziliśmy również w świetlicy. Ten szczególny dzień, to nie tylko idealna okazja do wyrażania swoich uczuć, ale i do obdarowywania swoich bliskich drobnymi upominkami, czy też wykonanymi własnoręcznie walentynkami. W minionym tygodniu dzieci wykonywały serduszkowe prace, które mogły wręczyć wybranym przez siebie osobom. Serca wykonane zostały z papieru, z ciastoliny, a także z koralików. Dzieci wykonywały także walentynkowe kartki."WALENTYNKI! Ach Walentynki,To najgorętszy jest w roku dzień! Choć jest zimno, to jak kominki, w krąg żarzą się tysiące serc."