• Wycieczka do Krakowa

• Wycieczka do Krakowa klasy 7c  w pełni była udana pod każdym względem. Usłyszeliśmy mnóstwo ciekawych informacji na temat zwiedzanych obiektów. Odwiedziliśmy Kraków Kazimierz, dzielnicę żydowską oraz Wawel i Stare Miasto. Był czas na zakup pysznych zapiekanek oraz pamiątek na rynku Krakowa.Słońce dodało nam radości podczas długiego spaceru, a w pełni kulturalne zachowanie młodzieży ucieszyło wychowawców. Jest szansa na kolejne wojaże. 🤗

• Dzień Kundelka

• Dzień Kundelka w naszym przedszkolu to dzień, w którym Przyjaciele poruszali ważne tematy dotyczące opieki, odpowiedzialności i szacunku do wszystkich czworonożnych przyjaciół człowieka. Wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające obrazy psiaków i zaśpiewaliśmy kilka piosenek o psach-nawet tych z dzieciństwa naszych pań i rodziców. Dzieci wraz z rodzicami włączyły się w zbiórkę darów dla podopiecznych ze schroniska .Dziękujemy za okazane

• Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy

• W ramach tematu tygodnia – Dzień Edukacji Narodowej – w świetlicy szkolnej przez cały czas uczniowie brali udział w zajęciach poświęconych trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela, w trakcie których uczyli się okazywać szacunek wszystkim osobom pracującym w szkole. Z tej okazji świetliczaki wraz z wychowawcami przygotowały drobne upominki dla dyrekcji szkoły oraz nauczycieli. Podczas zajęć powstały laurki dla nauczycieli oraz ich portrety. Zostały złożone im życzenia.

Dzieci zajmowały się także tematyką jesienną. Wykonane zostały jeżyki z ziemniaków, uszyte grzybki, pomalowane farbami jesienne duże liście, wyklejane grochem oraz fasolą żołędzie i wiele innych. Nie zabrakło też aktywności fizycznej zarówno na świeżym powietrzu, jak i w sali świetlicowej (gra w koszykówkę, gra zręcznościowa- rzucanie pierścieniami do celu, zabawy z balonem oraz liną).

• Apel z okazji DEN

• Uczniowie klasy 1c, 2a, 3b przygotowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa 2a wprowadziła nas w jesienny nastrój piosenką i tańcem z szarfami. Natomiast uczniowie 1c i 3b przedstawili piosenkę i wierszyki związane z Dniem Nauczyciela. Wszyscy zakończyli występ wspólnym utworem muzycznym z życzeniami dla wszystkich nauczycieli.

We wtorek odbyła się akademia dla klas starszych z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu klasy 6B.

Była to okazja do wspólnej zabawy, śpiewu, tańca i zobaczenia sytuacji szkolnych w krzywym zwierciadle. Akademia była okazją do podziękowania nauczycielom za ich codzienny trud i poświęcenie. Uczniowie docenili ich pracę i wyrazili swoją wdzięczność za przekazywaną wiedzę i kształtowanie charakterów.

• Liga Robotów

• Ruszyły przygotowania do Ogólnopolskiego Projektu Liga Robotów, do którego została zakwalifikowana drużyna z naszej szkoły. To będzie niezapomniana przygoda, która pozytywnie wpłynie na rozwój całej drużyny.

Na zajęciach z robotyki/programowania zespół starał się maksymalnie wykorzystać możliwości HUB-a z zestawu LEGO SPIKE PRIME.

Nasza drużyna dołączyła do grona 20 szkół Województwa śląskiego oraz 320 szkół podstawowych z całej Polski. 7 listopada 2023 odbędą się Zawody Regionalne w Mysłowicach, na których mamy zamiar godnie reprezentować naszą szkołę.

Wkrótce zostanie określona MISJA, którą nasz zespół będzie przygotowywał.

• Dzień Głośnego Czytania

• Od paru lat uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się do akcji Ogólnopolskiego  Dnia  Głośnego Czytania, obchodzonego  w dniu urodzin znanej  pisarki, autorki książek dla dzieci i młodzieży Janiny  Porazińskiej. Fragmenty książek czytanych przez nauczycieli oraz samych uczniów dotyczyły wartości uniwersalnych tj. szacunek, przyjaźń, życzliwość, wzajemne pomaganie. Po wysłuchaniu przeczytanych fragmentów uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne, natomiast uczniowie  klas starszych rozmawiali na temat znaczenia wartości w życiu każdego człowieka.

• Przekształcenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

• Szanowni Państwo,

informuję, że zgodnie z uchwałą nr LII/976/23 z dnia 31.08.2023 r. Rady Miasta Tychy w sprawie zamiaru przekształcenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach wraz z uchwałą zmieniającą nr LIII/1001/23 z dnia 28.09.2023 r. z dniem 1 kwietnia 2024 r. planowane jest przeniesienie siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach z ul. Andersa nr 16 na ul. Edukacji nr 102 w Tychach.”   Uchwały dostępne tutaj: Uchwala LIII_1001_23Uchwała LII_976_23