• Specjaliści

W szkole zatrudniona jest wykwalifikowana, przyjazna i otwarta na potrzeby dzieci kadra pedagogiczna. Większość grona stanowią nauczyciele dyplomowani. Wśród nich znajduje się wielu specjalistów:  psycholodzy, pedagodzy szkolni, logopeda, neurodologopeda, reedukator, fizjoterapeuta, surdopedagodzy, tyflopedagodzy, oligofrenopedagodzy, którzy w sposób profesjonalny pomagają naszym uczniom. Prowadzimy na terenie szkoły terapię Biofeedback, terapię Warnke, terapię Tomatisa i terapię ręki a także zajęcia rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne i korekcyjno – kompensacyjne.  Wielu spośród nauczycieli posiada dodatkowe kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu.
    • Terapia ręki

• Terapia ręki skierowana jest przede wszystkim do uczniów, u których należy  poprawić koordynację wzrokowo-ruchowej, stabilizację mięśni ręki i obręczy barkowej, a także zwiększyć zdolności manipulacyjne dłoni.
      Cele terapii ręki:

• usprawnianie dużej i małej motoryki,
      • doskonalenie postawy ciała (w tym postawy w trakcie pracy przy stole),
      • doskonalenie stabilizacji posturalnej, obręczy barkowej i ręki (w stawie łokciowym, nadgarstku, dłoni),
      • usprawnianie percepcji czuciowej powierzchniowej i głębokiej,
      • usprawnianie percepcji wzrokowej (w celu udoskonalenia koordynacji pracy oko – ręka),
      • usprawnianie umiejętności manipulowania,
      • korekcja i doskonalenie chwytu narzędzia pisarskiego, nożyczek
      • usprawnianie grafomotoryki.

Sygnałami, które mogą świadczyć o tym, że warto udać się na diagnozę do terapeuty ręki mogą być:

• Nieprawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego – nietypowe ułożenie ręki w trakcie trzymania ołówka, kredki czy długopisu, ale także nożyczek czy sztućców.
      • Nieprawidłowa siła oddziaływania narzędziem.
      • Niechęć do podejmowania czynności manualnych, korzystania z materiałów plastycznych – dzieci unikają rysowania, malowania farbami, klejenia, korzystania z mas plastycznych.
      • Niechęć podejmowania nauki pisania.
      • Problemy z czynnościami samoobsługi w codziennych działaniach, takich jak ubieranie się, zasuwanie suwaka, zapinanie guzików, wiązanie sznurówek, wkładanie rękawiczek.
  • Terapeuta terapii ręki w naszej szkole:

• Czyrwik Jolanta