• Specjaliści

W szkole zatrudniona jest wykwalifikowana, przyjazna i otwarta na potrzeby dzieci kadra pedagogiczna. Większość grona stanowią nauczyciele dyplomowani. Wśród nich znajduje się wielu specjalistów:  psycholodzy, pedagodzy szkolni, logopeda, neurodologopeda, reedukator, fizjoterapeuta, surdopedagodzy, tyflopedagodzy, oligofrenopedagodzy, którzy w sposób profesjonalny pomagają naszym uczniom. Prowadzimy na terenie szkoły terapię Biofeedback, terapię Warnke, terapię Tomatisa i terapię ręki a także zajęcia rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne i korekcyjno – kompensacyjne.  Wielu spośród nauczycieli posiada dodatkowe kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu.
    • Warnke

• Trening słuchowy, wzrokowy, motoryczny i lateralny w oparciu o metodę Warnkego obejmuje trzy zakresy oddziaływań:

1. automatyzacja przetwarzania spostrzeżeń w obszarze wzroku, słuchu oraz zdolności motorycznych za pomocą urządzeń A4Lab – Brain Audiometr lub Brain-Boy Universal następujących funkcji:
      - próg kolejności wzrokowej
      - próg kolejności słuchowej
      - słyszenie kierunkowe
      - różnicowanie tonów
      - synchroniczne wystukiwanie rytmu
      - czas reakcji z wyborem
      - rozpoznawanie wzorca częstotliwości
      - koordynacja oko-ręka
      - selektywność percepcji
      - spostrzeganie dynamiczne.

2. automatyzacja koordynacji półkul mózgowych poprzez trening lateralizacji za pomocą urządzenia Audio4Lab – Alpha Trainer. W trakcie treningu przeprowadzane są różnorodne ćwiczenia słuchania, śpiewania i mówienia synchronicznego w oparciu o specjalnie zaprojektowane narzędzia w postaci specjalnie nagranych płyt CD z tekstami nagranymi w tzw. stereofonii sztucznej głowy.

3. automatyzacja słownika wzrokowego w oparciu o ćwiczenia ukierunkowane na rozwijanie i utrwalanie możliwości zapamiętywania wzrokowego prawidłowych obrazów słów.

• Terapeuci metody Warnkego w naszej szkole:

• Braszczok Beata
      • Ryń Joanna