Świetlica
Informacje
Informacje dotyczące działalności świetlicy szkolnej
1. Świetlica zapewnia dzieciom zorganizowaną opiekę wychowawczą oraz odpowiednie warunki do nauki, rozrywki i rozwijania zainteresowań.
2. Z zajęć świetlicowych mogą korzystać uczniowie z klas I - III na prośbę pracujących rodziców/opiekunów prawnych.
3. Świetlica szkolna czynna jest w godzinach od 7.00 do 17.00.
4. Należy osobiście zapisać dziecko do świetlicy szkolnej, wypełniając kartę zgłoszeniową. W przypadku uczniów, którzy ze świetlicy szkolnej będą korzystać sporadycznie, należy poinformować wychowawcę świetlicy o pobycie dziecka w danym dniu oraz podać informacje związane z powrotem do domu.
5. Wychowawcy nie zwalniają dziecka do domu na telefoniczną prośbę rodzica.
6. Dziecko ze świetlicy może być odebrane tylko przez rodziców/opiekunów prawnych oraz wyznaczone przez nich osoby wpisane do karty zgłoszenia. W wyjątkowych sytuacjach uczeń może być odebrany przez inną osobę, nie wpisaną do karty, jednak wyłącznie na podstawie pisemnego upoważnienia od rodziców/opiekunów prawnych lub na podstawie informacji przesłanej przez mobiDziennik z konta rodzica/opiekuna prawnego.
7. W przypadku samodzielnego powrotu dziecka do domu (jeżeli w karcie świetlicowej jest informacja o odbiorze przez rodziców), wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego. W wyjątkowych sytuacjach samodzielny powrót dziecka do domu może nastąpić na podstawie informacji przesłanej przez mobiDziennik z konta rodzica/opiekuna prawnego.
8. Odpowiedzialność za dziecko przejmuje nauczyciel - wychowawca świetlicy od momentu wejścia dziecka do świetlicy do momentu odbioru dziecka przez rodzica/opiekuna prawnego lub osobę wyznaczoną w karcie zgłoszenia lub samodzielnego wyjścia dziecka, w przypadku uczniów, którzy mają zgodę na samodzielne wyjście. Nauczyciele - wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za dziecko, które nie zgłosiło się do świetlicy niezwłocznie po wejściu do szkoły lub po skończonych zajęciach.
9. Rodzice odbierają dziecko ze strefy rodzica obok woźniówki szkolnej. Wchodząc do szkoły, rodzice podają imię i nazwisko dziecka pani woźnej, która telefonicznie informuje wychowawców o odbiorze ucznia.
10. Uczniowie pozostawiają ubrania wierzchnie i plecaki w szafkach.
11. Uczniowie zobowiązani są do przestrzegania regulaminu świetlicy, z którym zapoznawani są na początku roku szkolnego.
12. Uczniowie każdorazowo zgłaszają swoje wyjście (do toalety itp.) wychowawcy świetlicy.
13. Uczniowie uczęszczający na zajęcia specjalistyczne zgłaszają swoje wyjście oraz przyjście wychowawcy świetlicy.
14. Uczniowie mogą przynosić do świetlicy swoje zabawki. Wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za zniszczenie lub zgubę prywatnych przedmiotów. (Prosimy o nieprzynoszenie przez uczniów przedmiotów i zabawek o dużej wartości materialnej).
15. Rodzice zobowiązani są do odbioru dziecka najpóźniej do godziny 17.00. W razie nieodebrania oraz braku kontaktu z rodzicami/opiekunami prawnymi, nauczyciel informuje o zaistniałej sytuacji odpowiednie służby zewnętrzne (np. policję).
16. Pobyt dziecka w świetlicy szkolnej jest bezpłatny.
17. Przypominamy o zakazie używania wszelkich urządzeń mobilnych (typu: telefony komórkowe, tablety itp.) na terenie świetlicy.
18. W ramach pracy świetlicy organizowane są różnorodne zajęcia, m.in.:
1. plastyczno-techniczne
2. sprawnych rąk
3. ruchowo-taneczne
4. ruchowo-sprawnościowe
5. gry i zabawy rozwijające pamięć i spostrzegawczość
Rozkład zajęć świetlicowych
7.00 - 8.30 Zajęcia wg indywidualnych zainteresowań uczniów. Czytanie książek. Oglądanie bajek i filmów. Zabawy i gry dydaktyczne. Przygotowywanie uczniów do konkursów plastycznych, wykonywanie prac związanych z akcjami charytatywnymi.
8.30 - 10.00 Zajęcia plastyczno-techniczne związane z dekoracją świetlicy. Zajęcia sprawnych rąk. Zajęcia artystyczne (nauka składania biżuterii, nauka szydełkowania i szycia).
10.00 - 11.30 Zajęcia związane z tematem tygodnia. Zabawy ruchowo-sprawnościowe (boisko szkolne, świetlica), zabawy taneczne, zabawy towarzyskie integrujące grupę świetlicową.
11.30 - 12.30 Zabiegi higieniczno-porządkowe przed obiadem. Pora obiadowa.
12.30 - 14.00 Zajęcia związane z tematem tygodnia. Zabawy ruchowo-sprawnościowe (boisko, świetlica). Zajęcia plastyczno-techniczne.
14.00 - 15.00 Zajęcia wg indywidualnych zainteresowań uczniów.
15.00 - 16.30 Gry i zabawy rozwijające pamięć i spostrzegawczość. Origami - nauka składania przedmiotów dekoracyjnych z papieru. Zabawy rozwijające wyobraźnię plastyczną i kreatywne myślenie. Zabawy towarzyskie. Zabawy taneczne. Gry i zabawy matematyczne.
16.30 - 17.00 Porządkowanie świetlicy.