• Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

• Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.
        Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i informatyki w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
        Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

• Drukarka 3D

• Uczniowie na informatyce i zajęciach dodatkowych  dokonują wydruku m. in. własnych, stworzonych w programach projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych dostępnych bezpłatnie, pamiątek i upominków - z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji.

• Programowanie z Photonem

• Dzięki Photonom uczniowie  uczą się programowania, logicznego myślenia, planowania i przewidywania. Rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, polepszają orientację przestrzenną, Photon jest interaktywnym robotem, który "rozwija się razem z uczniem".

Nauka przez zabawę jest najlepszą i najbardziej przyswajalną jej formą. Uczniowie mogli się o tym przekonać podczas programowania Photona za pomocą tabletów. Stawiali robotowi określone zadania: ruch, wydawanie dźwięku i zmianę koloru czułek. Dzięki specjalnej macie edukacyjnej, uczniowie operowali robotem w różnych orientacjach przestrzennych.

• NAO- robot humanoidalny

• Nao to zaawansowane narzędzie edukacyjne. Dzięki możliwości programowania robota za pomocą języka Python, C++ lub Java, a także kodu blokowego, dzieci i młodzież uczą się podstaw programowania w praktyczny i atrakcyjny sposób. Obserwowanie bezpośrednich efektów swojej pracy zwiększa zrozumienie dla procesu programowania i motywuje do dalszej nauki.

• Długopisy 3D

• Dzięki technologii 3D w prosty sposób możliwe jest tworzenie niezwykłych przestrzennych konstrukcji. Rysowanie Długopisem 3D to rozwijanie kreatywności i nauka planowania przestrzennego. Korzystając z długopisów 3D ćwiczymy także zdolności manualne. Długopis 3D jest rozwiązaniem, które ułatwia prowadzenie kreatywnych, innowacyjnych lekcji.

• Zajęcia krawieckie

• W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt: maszyny do szycia.

Cieszymy się, bo zabawa igłą i nitką sprawia uczniom wiele radości. Podczas zajęć uczniowie poznają techniki szycia ręcznego i na maszynie do szycia. Z rąk naszych uczniów wychodzą wspaniałe prace.

• Mikroskop optyczny

• Uczniowie na zajęciach pracuja przy pomocy mikroskopu. Tworzyli preparaty - co skrywają ich plecaki? To ciekawy eksperyment biologiczny.

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie "Labolatoria Przyszłości".