• Regulamin

• Regulamin wypożyczeń książek

• Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, ich rodzice (na karty swoich dzieci), nauczyciele oraz pracownicy administracyjni szkoły.
      • Każdy czytelnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem biblioteki oraz do przestrzegania jego reguł.
      • Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki (w tym jedną lekturę z języka polskiego).
      • Każdą książkę można wypożyczyć na okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia terminu zwrotu.
      • Jeśli czytelnik bez zgody bibliotekarki przetrzymuje książkę ponad wyznaczony termin, ilość wypożyczonych dla niego tytułów ogranicza się  do jednego.
      • Uczeń przygotowujący się do konkursów ma prawo do wypożyczenia większej ilości książek.
      • Nauczyciele mogą wypożyczać  książki na cały rok  szkolny.
      • Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem; zauważone uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarce.
      • W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki, należy odkupić taką samą lub inną wskazaną przez bibliotekarkę, o wartości odpowiadającej aktualnej cenie książki zniszczonej lub zagubionej.
      • Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki  przed  zakończeniem roku szkolnego  (w wyznaczonym terminie).
      • Z księgozbioru podręcznego, czasopism i teczek tematycznych można korzystać wyłącznie na miejscu w czytelni.
      • W przypadku zmiany szkoły (lub pracy), czytelnik zobowiązany jest przed odejściem, rozliczyć się z biblioteką.
      • Wszystkie książki należy szanować

Regulamin wypożyczania uczniom podręczników w roku szkolnym 2023-24 znajduje się w linku poniżej: