• Regulamin

• Każdy uczeń przebywający w świetlicy jest zobowiązany:

1. Posiadać kartę świetlicową z wyznaczonymi przez rodzica/prawnego opiekuna godzinami pobytu dziecka w świetlicy.
      2. Zgłosić wychowawcy przyjście na świetlicę (uczeń zostaje odnotowany na liście obecności).
      3. Przebywać w świetlicy w obuwiu zmiennym.
      4. Pozostawić wierzchnie okrycie i tornister w szafce.
      5. Czynnie uczestniczyć w zajęciach świetlicowych.
      6. Zachowywać się kulturalnie podczas zajęć, zabaw i spożywania obiadu.
      7. Szanować sprzęt, pomoce, dbać o zachowanie porządku i ładu po skończonej zabawie, zajęciach.
      8. Każdorazowo zgłosić wychowawcy wyjście ze świetlicy.
      9. Podczas obiadu nie używać zabawek, które zakłócają spożywanie posiłku (skakanki, piłki, paletki itp.).
      10. Starannie odrabiać lekcje i uczyć się samodzielnie, korzystając z pomocy wychowawców.
      11. Słuchać uważnie, gdy ktoś do niego mówi.
      12. Problemy rozwiązywać poprzez rozmowę lub zgłosić wychowawcy świetlicy,
      13. Używać telefonu komórkowego tylko i wyłącznie w celu zadzwonienia do rodzica/opiekuna.

Regulamin wyjść na podwórko:

1. Na podwórko szkolne wychodzimy zawsze pod opieką wychowawcy.
      2. Przebywamy tylko na terenie wyznaczonym przez nauczyciela.
      3. Przed wyjściem na podwórko samodzielnie się ubieramy - stosownie do pogody i pory roku.
      4. Zgłaszamy nauczycielowi chęć powrotu do świetlicy - nie oddalamy się bez pozwolenia.
      5. Podczas zabawy na podwórku wykorzystujemy sprzęt udostępniony przez nauczyciela świetlicy bądź korzystamy z własnych (przyniesionych z domu) zabawek.
      6. Korzystamy z urządzeń znajdujących się na podwórku szkolnym tylko za zgodą nauczyciela.
      7. Bawimy się bez kłótni i bójek, zwracamy się do siebie w kulturalny sposób.
      8. Wychodząc na podwórko, zabieramy ze sobą - za zgodą wychowawcy - jedzenie i picie.
      9. Po powrocie z podwórka obowiązkowo myjemy ręce.
      10. W przypadku łamania regulaminu i braku reakcji na prośby i polecenia nauczyciela, uczeń wraca z podwórka na świetlicę.